VÝTVARNÝ KROUŽEK

Máš šikovné ruce, trpělivost, hlavu plnou nápadů a fantazie? Rád/a maluješ, kreslíš, modeluješ, tvoříš, kutíš? Ve výtvarném kroužku si všeho užiješ dosytosti! Budeme používat tradiční i netradiční techniky, materiály všeho druhu, od papíru, přes keramiku až k recyklovaným materiálům. Do ruky vezmeme tužku, štětec, pilku i jehlu. A možná dojde i na šicí stroj

Potřeby stejné jako na Vv a Pč


SPORTOVNÍ KROUŽEK

Olympiádu už máme za sebou, tak si pojďme vyzkoušet některé z letních sportů, přidejme k tomu i ty zimní a užijeme si zábavy, soutěžení a radosti z pohybu. Ochočíme si mič, švihadlo, kolo, lyže i brusle, potrénujeme v tělocvičně i na hřišti a třeba jednou . . . . bude někdo ne té olympijské bedně stát někdo z nás!

Potřeby: sportovní oblečení a obuv, vybavení podle potřeby (lyže, kolo....)


AGLIČTINA PRO MALÉ (bude probíhat v rámci první družiny,tj. cca od 12:00 do 12:35)

DOG je pes a CAT je kočka, angličtina to je hračka. A pak ještě písnička, umíš nová slovíčka! Hra je GAME a jméno NAME. Mluvíš cizím jazykem, jsi podruhé člověkem!
Seznámení s anglickým jazykem formou písniček, básniček a her je určeno pro žáky 1. a 2. ročníku a má formu audiovizuálního kurzu, kdy dítě reaguje na mluvené slovo a je schopné některá slova reprodukovat, zatím aktivně nepoužívá psanou formu.

Potřeby: nelinkovaný sešit A4, pastelky, nůžky


CVIČKA

Trápí tě násobilka? Nejsi si jistý/á v diktátech? Píšeš jako kocour? Nevěš hlavu! Jak se říká: Žádný učený z nebe nespadl. No, ale pak se také říká: Bez práce nejsou koláče. Tak si pojď procvičit, co ti ještě moc nejde a uvidíš, třeba se to zlepší.


DRAMATICKÝ KROUŽEK

Nemusíš nosit kostým jen na karneval! Přijď si zahrát divadlo, vytvořit převlek, kulisy, loutky, vymyslet a zarecitovat básničku nebo se proměnit v mima (víš vůbec, kdo to je?). Jako v Národním to asi nebude, ale potlesk publika je zaručen!

Potřeby: desky na texty, kostýmy podle potřeby a dohody


PÍDITEL

Píditel je prý ten, kdo se pídí. Aspoň tedy podle Pipi Dlouhé punčochy. Představ si, kolik věcí jen čeká, až se po nich někdo začne pídit! Staň se píditelem a vydej se na tajuplnou cestu za poznáním a objevováním, do světa pokusů a vědy. Potrápíme mozkové závity, procvičíme paměť, logiku, pozornost,..... Sbírej body a na konci školního roku si vyber svoji cenu, protože téma letošní celoroční soutěže zní VĚDA JE ZÁBAVA!

Potřeby: materiál na pokusy podle dohody, psací potřeby

   
© Základní a Mateřská škola Radňovice