VÝTVARNÝ KROUŽEK

Máš šikovné ruce, trpělivost, hlavu plnou nápadů a fantazie? Rád/a maluješ, kreslíš, modeluješ, tvoříš, kutíš? Ve výtvarném kroužku si všeho užiješ dosytosti! Budeme používat tradiční i netradiční techniky, materiály všeho druhu, od papíru, přes keramiku až k recyklovaným materiálům. Do ruky vezmeme tužku, štětec, pilku i jehlu. A možná dojde i na šicí stroj

Seznam pomůcek: staré tričko nebo zástěra na ušpinění, igelit na lavici, 2 výtisky starých novin, hadr na utření štětce, vodové barvy, černá tuš, umělohmotný kelímek na vodu, plochý a kulatý štětec - tlustší s tenký, voskovky, pastelky, fixy (stačí 6 základních barev), plastelína, barevné papíry, nůžky, kousek vaty v igelitovém sáčku s 10 špejlí, redispero (násadka + slabší a silnější hrot), 10 - 15 vatových tyčinek do uší v sáčku

SPORTOVNÍ KROUŽEK

Olympiádu už máme za sebou, tak si pojďme vyzkoušet některé z letních sportů, přidejme k tomu i ty zimní a užijeme si zábavy, soutěžení a radosti z pohybu. Ochočíme si mič, švihadlo, kolo, lyže i brusle, potrénujeme v tělocvičně i na hřišti a třeba jednou . . . . bude někdo ne té olympijské bedně stát někdo z nás!

Potřeby: sportovní oblečení a obuv, vybavení podle potřeby (lyže, kolo....)

CVIČKA

Trápí tě násobilka? Nejsi si jistý/á v diktátech? Píšeš jako kocour? Nevěš hlavu! Jak se říká: Žádný učený z nebe nespadl. No, ale pak se také říká: Bez práce nejsou koláče. Tak si pojď procvičit, co ti ještě moc nejde a uvidíš, třeba se to zlepší.

Kroužek je určen také žákům 5. ročníku jako příprava na přijímací zkoušky (M, ČJ, AJ)

Psací potřeby

DRAMATICKÝ KROUŽEK

Nemusíš nosit kostým jen na karneval! Přijď si zahrát divadlo, vytvořit převlek, kulisy, loutky, vymyslet a zarecitovat básničku nebo se proměnit v mima (víš vůbec, kdo to je?). Jako v Národním to asi nebude, ale potlesk publika je zaručen!

Potřeby: desky na texty, kostýmy podle potřeby a dohody

MOZKOHRÁTKY

Jak už název napovídá, potrápíme svoje mozkové závity. Čekají nás hádanky, hlavolamy grafické, sirkové i jiné, sudoku, rébusy, logické úlohy, prostorové stavby, číselné a pbrázkové řady, bludiště a spousta dalšího. Možná se nám nepodaří vždy všechno vařešit, ale naučíme se nevzdávat, dívat se na problémy z různých úhlů, osvojíma si různé postupy a strategie řešení a navíc si u toho užijeme spoustu legrace. Úlohy budou odstupňované dle obtížnosti, kroužek je proto vhodný i pro menší děti. Žákům 5. ročníku by pak tento kroužek mohl velmi pomoci při přijímacích zkouškách. Tak neváhej a OSVAŽ SE POŽÍVAT I VLASTNÍ ROZUM . . .

Potřeby: psací potřeby, TRPĚLIVOST A CHUŤ PŘEMÝŠLET!

Potřeby: materiál na pokusy podle dohody, psací potřeby