UZAVŘENÍ ŠKOLSKÉHO ZAŘÍZENÍ

 

V souvislosti s opatřením vlády proti šíření nákazy koronaviru je základní škola do odvolání uzavřena.
Žákům ZŠ bude prostřednictvím webových stránek školy stanoveno učivo k domácímu procvičování a upevňování probrané látky.
Učivo bude vždy v týdenním rozsahu, vše do doby odvolání opatření.
Termín Jarní dílny, která se měla uskutečnit 27. 3. 2020, se odsouvá.
Provoz MŠ bude od pondělí 16. 3. 2020 až do odvolání z rozhodnutí zřizovatele rovněž přerušen. 
 Sdělení odboru školství Kraje Vysočina

Zápis do 1. ročníku ZŠ

Šijeme roušky
   

Tisková zpráva z 13. 3. 2020:

S ohledem na skutečnost, že by mohlo dojít k mylné interpretaci o nařízení karantény informujeme občany o jejich povinnostech související s návratem ze zahraničí. POVINNÁ karanténa platí pro všechny, kteří se do ČR vrací ze všech 15 rizikových oblastí: Čína, Jižní Korea, Írán z evropských států Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Švýcarsko, Švédsko, Nizozemsko, Belgie, Velká Británie, Norsko, Dánsko a Francie (upozornění: v čase se tento seznam může měnit, zda se vracíte z rizikové oblasti ověřte na https://koronavirus.mzcr.cz/staty-sveta-s-vysokym-rizikem-prenosu-nakazy/).

Ti, kteří se vrátili z kterékoli ze jmenovaných zemí musí zůstat automaticky ve dvoutýdenní karanténě. Po návratu domů tyto osoby musí telefonicky kontaktovat svého praktického lékaře, který jim vystaví eNeschopenku. Během karantény je žádoucí zajistit si prostřednictvím známých nebo jinak z domova nákup a doručení potravin. V žádném případě po návratu a to ani po cestě od hranic nenavštěvujte žádné veřejné prostory s pravděpodobnou kumulací osob, ideálně už po cestě se chraňte alespoň improvizovanou rouškou!

Podle hejtmana Kraje Vysočina jde o mimořádné opatření, které bude účinné pouze tehdy, pokud bude dodržováno všemi, kteří se vrací z vyjmenovaných oblastí. Apelujeme na všechny spoluobčany vracející se z výše uvedených destinací, aby se chovali uvážlivě a zodpovědně. Jedině tak máme šanci šíření závažné infekce bránit.

Více informací i zde: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vlada-mimoradne-jednani-koronavirus-covid-19.A200313_061812_domaci_kop

RNDr. Kamil Ubr

vedoucí odboru školství, mládeže a sportu

   
© ZŠ a MŠ Radňovice